Vajinismusla mücadelem yaklaşık 3,5 yıl sürdü.

Ben sona değil başa teşekkürümü yerleştirmek istiyorum… Dilek Hanım’a ne kadar teşekkür etsem, etsek yetmez…

Hayatımızda çok önemli bir yeri var Dilek Hanım’ın…

Benim vajinismusla mücadelem yaklaşık 3,5 yıl sürdü. Dilek Hanım ile tanıştıktan sonra ise sadece 3 seans… Ben kendisiyle tanışmadan önce kendime sadece acırdım. Ancak ilk tanıştığımız an bana verdiği enerji öyle farklıydı ki daha sıkıntımı anlatmadan çözüleceğine inanmıştım. Eşimle beraber hiç düşünmedik bile tedaviye başlayalım mı başlamayalım mı diye… Benim aldığım güçlü enerjiyi eşim de almıştı.

Dilek Hanım’a ulaşmadan önce belli aralıklarla vajinismusun nasıl tedavi edildiğini araştırıp, kafamın karıştığı, korkmama sebep olan bir çok gereksiz bilgi kirliliğine ve başarısızlığa ulaşmış yorumlara denk geldiğimde umudumu her geçen gün daha da fazla kaybediyordum.

Benim vajinismusla mücadelem yaklaşık 3,5 yıl sürdü.

Seanslarda sadece vajinusma dair değil cinsel hayatın tüm inceliklerine dair bilgi edindik. Bildiğimiz yanlışları doğruya çevirdik, tabularımızı kırdık, büyüdük… Ben kendi adıma “kadın” gibi hissetmeyi, kadın olmayı öğrendim. Vajinismusu yeneli yaklaşık 1 yıl oluyor. Yazımı yaklaşık bir yıldır her gün yazıp yazıp siliyorum. Çünkü öyle yazmak istedim ki bu sıkıntıda olan ve yazımı okuyan herkesin yolu Dilek Hanım’a çevrilsin.

Ben yazılanları okuduğumda karar vermiştim kendisine danışmaya… Benim okuduğum kişiler iyi ki yazmışlar. Yazıları okuduğumda itiraf etmeliyim ki “Ben bu insanlar kadar şanslı olmayabilirim, iyileşemeyebilirim.” diye düşünmedim değil. Yazıları okuduğunuzda böyle düşünürseniz inanın çok normal, bu kaygınızı Dilek Hanım’ı görür görmez unutacaksınız ve ona inanmaktan kendinizi alamayacaksınız. Benim de yazım umuyorum bir çok kişiye yön verir.

Zamanı geldiğinde anne olmak ve çocuğumu Dilek Hanım’ın doğurtmasını öyle çok istiyorum ki… Hayatımda hep kalmanız dileklerimle…

N.C.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.