Seks Oyuncaklarını Hiç Denediniz mi? - Dr. Dilek ÖCAL

Seks Oyuncaklarını Hiç Denediniz mi?

Vajinismus Tedavisi
Haziran 8, 2020
Evlendikten sonra yüzleştim ve erteleyebildiğim kadar erteledim
Ocak 15, 2021

Takipçilerim seks oyuncakları hakkında pek çok soru soruyorlar. Bu soruları derleyerek ortak bir cevap vermek istedim.
Seks oyuncağı, insanda cinsel hazzı yaşamayı kolaylaştırma amacıyla kullanılan biyolojik yapının dışında bir cisim veya gereçtir. Vibratörler, dildolar, masturbatörler, seks bebekleri, toplar, fetiş ve BDSM oyuncakları en çok kullanılan seks oyuncakları arasında sayılabilir. Farklı demografik gruplarda yapılmış batı kökenli araştırmalarda seks oyuncağı kullanma oranının %56 olduğu ve seks oyuncağı kullananlarda cinsel tatmin düzeyinin yüksek olduğu bildiriliyor. Seks oyuncakları kullanan insanların, orgazm kalitesi ve mastürbasyon kalitesi de dahil olmak üzere tüm ölçümlerde cinsel yaşamlarından daha memnun oldukları rapor edilmiş.
Vücudunuzu ne kadar çok keşfederseniz ve oyuncaklarla deneyimlerseniz, ister tek başınıza ister bir partnerle sevişiyor olun, kendinizi nasıl cinsel hazza ulaştıracağınızı bilme olasılığınız o kadar artar.


Seks oyuncakları, farklı hisler, uyarım alanları ve eşzamanlı zevk noktaları ile güvenli bir şekilde deney yapmanıza olanak tanıyarak sizi neyin iyi hissettirdiğini bilmenizi sağlar. Ardından, bu yol haritasını kendinizle ve partnerinizle tekrarlayabilir ve neyi, nasıl deneyimleyeceğinizi anlarsınız.
Cinsel işlev bozuklukları hem erkekleri hem de kadınları etkilemektedir. Seks oyuncaklarının yardım eli uzatabileceği yer tam da burası. Örneğin araştırmalar erkeklerde masturbatörlerin kullanılmasının erektil disfonksiyon (empotans=iktidarsızlık) ve performans kaygısı gibi yaygın cinsel sorunlara gerçekten yardımcı olabileceğini göstermiştir. Orgazmla mücadele eden kadınlarda da destek için kullanılıyor. Hem erkekler hem de kadınlar mastürbasyon yaparken oyuncakları kullanarak kendilerini doruk noktasına çıkarmayı öğrenebilirlerse, zihinleri daha rahat olacağından bu onlara bir partnerle orgazma ulaşma konusunda daha fazla güven verecektir.


Sevişmede sonuca değil sürece odaklanmak, orgazmı seks sırasında tek hedef olarak algılamamak önemli olsa da yine de orgazmın lezzetli bir pastanın kreması olabileceğini inkar etmek pek de mümkün değildir.
Cinsel yaşantıda yeni şeyler denemek monotonluğu ve can sıkıntısını azaltır. Cinsel hayatlarındaki heyecanı kaybetmeyen çiftlerde aldatma olasılığı da azdır. Ve partnerler arasındaki genel iletişimi geliştirir.


Aile yaşam tarzınız, cinsel mitler ve korkularınız veya kültürünüz gibi kavramlar seks oyuncaklarının kullanımı konusunda sizleri endişelendiriyor ve cinsel hayatınızda kullanmaktan sakınıyor olabilirsiniz. Fakat cinsel yaşamınızı yeniden canlandırmak ve arzu dolu anları yeniden hissedebilmeniz için bilinçli, aşırıya kaçmaksızın, birbirinize zarar vermeden seks oyuncaklarını kullanmanızın pek çok yararını deneyimlemeniz mümkün.
Aslında her şey o ilk seks oyuncağını almak için ilk adımı atmakla ilgili. Yatak odasına oyuncakları dahil etme konusunda rahat olduktan sonra, çiftler veya birey seks oyuncağı kategorisini ve neler sunabileceğini keşfetmeye devam edebilir ve birlikte seçecekleri oyuncağın keyfini çıkarabilirler…

Hemen Ara
Harita
Whatsapp Destek
Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.