Orgazm Bozuklukluğu Belirtleri

Orgazm bozukluğu belirtileri; kişinin yaşı, cinsel deneyimi ve aldığı uyaranların yeterliliği iyice değerlendirildikten sonra konulmalıdır.

Bazı ilaçlar ve hastalıklar, bedenle ilgili yanlış inançlar, cinsel bilgisizlik, cinsellikle ilgili abartılı beklentiler, eş ile ilgili ilişkisel sorunlar, eşini sevmemek, erkeği güçlü, kudretli ve saygı duyulan birisi olarak görmemek, cinsellikle ilgili veya hayata dair endişe, korku, kaygı, eşte görülen cinsel problemler, cinselliği tam olarak yaşayamadan anne olmak, hata yapmaktan, kontrolü kaybetmekten korkmak, cinsel özgüvenin düşük olması, cinsel travmalar, sosyokültürel nedenler, kadına toplum tarafından verilen rol, gebe kalma korkusu, utanma , suçluluk ve günahkarlık hissettiren bilinçaltı durumları  orgazm bozukluklarının oluşmasına sebep olan en sık nedenlerdir.

Cinsel birleşmede orgazm olma erkeğin olduğu kadar kadının da hakkıdır. Orgazmın önündeki engeller kaldırıldığında orgazm kendiliğinden gelecektir. Çünkü bu doğal bir süreçtir. Bunun için kadının bedenini tanıması, cinsellikle ilgili doğru bilgilerin öğrenilmesi, yanlış bilgilerin düzeltilmesi, eşiyle arasında olumlu bir ilişkinin oluşturulması, çocukluğa ait olumsuz travmaların ve gelişimsel aşamadaki takılmaların düzeltilmesi, cinsel zevki yaşama  konuşunda keşfedici ve pozitif bakış açısının oluşturulması orgazm problemi ile çalışılırken uygulanana yöntemlerdir.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.