Cinsel Fanteziler - Dr. Dilek ÖCAL

Cinsel Fanteziler

evliliktecinselbirleşme
Evlilikte İlk Cinsel Birleşme İçin Çiftlere Tavsiyeler
Temmuz 29, 2018
Vajinismus Tedavi İlkeleri
Temmuz 29, 2018
Cinsel Fanteziler

Bir ilişkiyi veya evliliği yıllarca aynı tutku ve heyecanla sürdürmek…

Eminim bunun için pek çok şey maddeler halinde sıralanabilir.

Konumuz cinsellik olunca tam da fantezi kurma zamanı…

Türk Dil Kurumuna göre “Fantezi” kelimesi sonsuz, sınırsız hayal, değişik heves’’ anlamına geliyor. Aslında pek çok şey için fantezi kurulabilir ama fantezi dendiğinde ilk akla gelen cinsel fanteziler oluyor.

Cinsel fanteziler en büyük cinsel organımız olan beynimizin bize sunduğu sınırsız bir hizmettir. Genellikle hep aynı yaşanan cinsellik, zamanla cinsel istek ve cinsellikten alınan hazzı azaltabiliyor, dolayısıyla hayatı monotonlaştırabiliyor. Kişi cinsel fantezilerle hayal gücünü kullanarak ya da  bu fantezileri aşk oyunları haline getirerek cinsel hayatını daha eğlenceli yapabiliyor.

Cinsel fantezi kurmak kolaydır, ucuzdur,  güvenlidir.

Fanteziler kişinin bilinçaltında istediği halde, gerçek dünyada yapamadığı kendini teşhir etme,  güce teslim olma, güç gösterisinde bulunma, izlenme ve yasak olanı elde etme gibi isteklerinin tatmin edilebilme yoludur. Fanteziler toplumun ayıp, yasak gibi kurallarına takılmadan cinselliğin sınırsızca yaşanmasına olanak verir.

Cinsel fantezi kurmak kolaydır, ucuzdur,  güvenlidir. Cinsel fantezi kurarken kişinin kimseye ihtiyacı yoktur. Yönetmen istediği senaryoyu, istediği mekanda, istediği oyuncularla çekebilir. Arzuların, hayal dünyasında tatmin edilmesiyle kişiler cinsel hayatlarında daha kolay doyuma ulaşabilirler.

Cinsel fanteziler; cinsel isteği, cinsel duyarlılığı, cinsel ilişkiden alınan hazzı arttırır, cinsel hayatı sıradanlıktan kurtararak renkli ve eğlenceli hale getirirler.

Her insan fantezi kurar. Doğaları gereği farklı olan kadın ve erkeğin, fantezileri de farklılık gösterir.

Erkekler, kadınlardan daha çok fantezi kurarlar ve bunu daha çok mastürbasyon sırasında gerçekleştirirler. Erkekler fantezilerinde,  fiziksel yönlere daha çok önem verirler, görsel imajlar ve cinsel organları içeren fanteziler çoğunluktadır. Kadınların fantezi kurması erkeklere nazaran daha azdır. Kadınların fantezileri genellikle duygu yüklü romantik özelliktedir. Kadınlar da mastürbasyon sırasında erotik içerikli fantezi kurabilmektedirler.

Fanteziler, zamanlaması ve dozajı abartılı olmadığı sürece, hayal dünyasında kaldığı, kişinin kendisine, partnerine ya da  topluma zarar vermediği sürece asla sorun yaratmaz.

Fantezi, orgazm olmak için bir zorunluluk haline geldiyse o zaman sorundan bahsedilebilir.

Sonuç olarak cinsel fanteziler,  cinsel hayatı canlandırmak ve çiftin mutluluğunu arttırmak için sonsuz seçenek sunan hayal dünyasının çok önemli  kahramanlarıdır.

Hemen Ara
Harita
Whatsapp Destek
Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.