Kategori

Vajinismus
VAJİNAL KURULUK NEDENE YÖNELİK TEDAVİ EDİLİR. NEDEN ORTADAN KALDIRILSA DAHİ TEKRAR AYNI ŞARTLAR OLUŞTUĞUNDA TEKRAR EDEBİLİR.
Devamını Oku
Vajinal kuruluk tedavisi de nedene yöneliktir. Prolaktin hormonu yüksekliği varsa bu düzeltilebilir. (İlaçlarla veya cerrahi olarak) Menopozdaki gibi estrojen eksikliği durumunda lokal ve sistemik etkili hormonal ilaç tedavileri uygulanabilir. (Estrojen içeren fitil, ovul veya kremler) Vajinal enfeksiyonlara bağlı ise enfeksiyonlar tedavi edilebilir. Disparoni varsa nedenleri araştırılarak uygun tedavi yöntemine geçilmelidir. Vulvar vestibulit sendromu (vvs) tedavisi...
Devamını Oku
Vajinal lubrikanlar, cinsel ilişki öncesi vajene uygulanarak vajen kayganlığı sağlamaktadır.Öncelikle neden ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır.Buna rağmen kayganlaştırıcı jellere ihtiyaç olabilir.Böyle durumlarda tercih edilmesi gereken vajinal lubrikan vajina ile eşdeğer PH’lı (PH ayarlı) ve su bazlı olmalıdır.
Devamını Oku
Vajinal Kuruluk ; KİŞİNİN CİNSEL HAYATINI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEYEREK HAYATTAN ALDIĞI ZEVKİ AZALTIR VE GÜNLÜK YAŞAMIN STRESLERİNE KARŞI DİRENCİN AZALMASINA SEBEP OLUR. TESPİT EDİLDİĞİNDE TEDAVİ EDİLME ZAMANI GELMİŞTİR.
Devamını Oku
Vajinal kuruluk sorunu yaşayanlar zaman içerisinde cinsel ilişkide ağrı, acı (disparoni sorunu) ile cinsellikten iyice uzaklaşabilmektedirler. Bu da çift ilişkisinde sorunlar yaşanmasına, evlilik problemlerine ve özgüven kaybına yol açabilir.
Devamını Oku
Menopoz döneminde kadınlık hormonu östrojenin azalması. Hormonal dengesizlikler . Süt hormonunun artışı (Hiperprolaktinemi) Vajinal enfeksiyonlar Kullanılan bir takım ilaçlar allerji ilaçları ,antidepresanlar , tansiyon ilaçları Aşırı stres Vajinal floranın bozulması Vajina içini yıkama (Vajinal duş) Vajina içine çok fazla fitil, tampon ve ilaçların konulması Cinsel isteksizlik Cinsel uyarılma problemi Cinsel partner ile uyumsuzluk, güvensizlik, iletişim...
Devamını Oku
Vajinal kuruluk ; cinsel birleşme sırasında yeterince ıslaklık ve kayganlık olmayışı cinsel ilişkiyi ağrılı hale getirebilir. Yanma batma acıma gibi şikayetlere yol açabilir. Bu da zamanla birliktelikten alınan hazzın azalmasına neden olabilir.
Devamını Oku
Vajinal kuruluk yani vajinanın cinsel ilişki sırasında yeterince ıslanma azlığı, kayganlaşmasının normalden az olması sık olarak rastlanılan ve kişilerin hayatlarını olumsuz etkileyen bir cinsel problemdir. Böyle bir durumda cinsel ilişki beklenen düzeyde değildir ve hatta kadın açısından ağrılı olabilir.
Devamını Oku
Vajinal salgı, cinsel ilişkide ön sevişme sırasında kadının cinsel uyarılması ile en üst (optimum) seviyede oluşmaktadır. Sağlıklı ve konforlu bir cinsel ilişki için vagina iyice kayganlaştırılmış (sulanmış) olmalıdır. Cinsel ilişki haricinde kadının yürürken bile genital dudakların birbirine sürtünme ile aşınmasını da vajinal salgı bezlerinin lubrikasyonu önlemektedir. Vajinal ıslanmayı sağlayan bezlerin salgıları kaygan, renksiz, şeffaf ve...
Devamını Oku
Vajinal Lubrikasyon yani “vajinal kayganlaşma (vajinal ıslanma, sulanma)” vajina duvarını oluşturan hücrelerden ve vajinal bezlerden salgılanan sıvılar sayesinde vajinanın sulanarak ıslanmasıdır. Vajina içerisinde yağ ve ter bezleri yoktur. Ancak vajinanın hemen dış (vajinaya giriş) kısmında bulunan, ıslanmayı sağlayan salgı yapıcı bezlerdir. Bu bezler arasında en sık olarak bilinenler hemen giriş kısmında altta sağlı sollu olarak...
Devamını Oku
1 2 3 4

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.