Evlilikte Fanteziler Nasıl Keşfedilir? - Dr. Dilek ÖCAL

Evlilikte Fanteziler Nasıl Keşfedilir?

Kadınlar daha mı zor uyarılır?
Ocak 28, 2021
Doğru Sevişmenin Kuralları
Mart 5, 2021

Bu yazıda sizlere evlilikte fantezilerin nasıl keşfedileceğinden bahsedeceğim. Ama öncelikle fanteziler hakkında bilgi vermek istiyorum. En büyük cinsel organımız beynimizdir diyoruz. Beynimiz hayalle gerçeği̇ ayırt edemez. Herhangi bir şeyi gerçekmiş gibi kurgularsanız beynimiz buna inanır ve gerçekte varmış, oluyormuş gibi yanıt verir. İşte fanteziler de çok iyi simülasyondurlar. Gerçeği̇ çok iyi taklit ederler.

Amerika’da fanteziler hakkında ankete dayalı büyük bir çalışma yapılmış. İnsanlara fantezilerini sormuşlar. Çalışmaya katılan kişilerin %97 si fantezi kurduklarını söylemiş. Her biri kendi fantezisinin aşırı, tuhaf ve herkesinkinden farklı olduğunu düşünüyormuş. Ama sonuçta öyle olmadığı, fantezilerin birbirine benzediği ve 3 grupta toplanabildiği görülmüş. Bunlardan 1.si grup sex fantezileri, 2.si değişik mekanda ve şekilde, değişik şeyler kullanarak sevişmek, 3.sü ise güç ve kontrol fantezileridir.

Fanteziler kültürümüzün, kişiliğimizin birer uzantısıdır. Fantezilerin çoğu temel ihtiyaçlarımızı yansıtır. Arzu edilme ve değer görmek, sıradanlığın dışına çıkmak, güç, otorite ve kontrole ilgilidirler.

Fanteziler sıklıkla tabu sayılan, yasak ve günah olan, günlük hayatta çok ifade edilemeyen şeyleri içerirler. Fantezileri cazip kılan, heyecan verici ve tahrik edici yapan şey de tabu ve yasak olmalarıdır aslında.

Fantezilere neden ihtiyaç duyulur? Çünkü sıklıkla kişiler uzun süreli ve tek eşli ilişkiler içindeler. Bir süre sonra da ilişkilerinden sıkılıyorlar. Cinsel hayatları artık eskisi kadar heyecan verici gelmiyor. İnsanlar değişikliği seviyorlar. Fanteziler olaya yenilik katmak için kolay ve eğlenceli bir yöntem.

Herkesin bir fantezisi vardır. Bir kişinin fantezisini öğrenmek istiyorsanız ona sormalısınız. Eğer size yeteri kadar güveniyor ve sizin onu her şekilde seveceğinizden eminse fantezisini sizinle paylaşacaktır. Fanteziler, bir kitap okurken , film izlerken keşfedilebilir. Ayrıca normalde özellikle kadınlara önermemekle birlikte porno film izlemek fantezileri geliştirebilir. Erotik shopa gitmek fantezi dünyasını keşfe yardımcı olabilir.

Sonuç olarak fanteziler cinsel hayatın heyecanını devam ettirebilmesi için kullanılabilecek en kolay yöntemdir.

Hemen Ara
Harita
Whatsapp Destek
Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.