Birbirinizin Sevgi Dilini Anlıyor Musunuz? - Dr. Dilek ÖCAL

Birbirinizin Sevgi Dilini Anlıyor Musunuz?

Vajinismusu Zamana Bırakmayın!
Vajinismusu Zamana Bırakmayın
Eylül 10, 2019
Cinsellik hakkında yeterince bilgi sahibi miyiz?
Cinsellik hakkında yeterince bilgi sahibi miyiz?
Eylül 15, 2019
Birbirinizin Sevgi Dilini Anlıyor Musunuz?

Birbirinizin Sevgi Dilini Anlıyor Musunuz?

Sevgi sadece sözlerle mi ifade edilir, yoksa sevginin erkekten kadına, kişiden kişiye farklı dilleri, farklı sevgi ifadeleri olabilir mi? Çiftlerin çoğundaki iletişim sorunu yıllardır evli bile olsalar aslında birbirlerinin sevgi dillerini anlamalarından kaynaklanmaktadır.

Sevgiyi göstermekten çekiniyorlar

Hem birbirlerinin sevgi dillerini anlamıyorlar hem de sevgiyi göstermekten çekiniyorlar. Toplumumuzda erkekler eşlerine “seni seviyorum” dedikleri zaman, ilişkinin kontrolünü kaybedeceğini, kendilerinin otoritelerinin de zayıflayacağını düşünürler. Kadınlar ise, genellikle sevgiyi ifade etmenin kendilerini basitleştireceği anlayışıyla yetiştirilirler. ‘Seni seviyorum’ demek bile bu kadar zorken sevginin diğer dillerini nasıl anlayacağız? 

Karşı tarafın sevgi dili, dokunmak, hediye almak, beraber zaman geçirmek, yemeğe çıkmak…olabilir o dili fark ederek, o yoldan ilerlemek gerekir. Kimi zaman eşinizin duygularını gösterme şekliyle sizinki aynı değildir. Bu sebeple, eşinin sevgi dilini doğru okuyamayan kişiler iletişim kurmakta güçlük yaşayabilir. Belki de eşiniz size kendi diliyle sık sık sevgisini gösteriyor ama sizin çok kullanmadığınız bir yöntemle bunu yaptığı için fark etmekte zorlanıyorsunuz kimbilir?

Hemen Ara
Harita
Whatsapp Destek
Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.