Orgazm Olamayanlar İçin 6 Harika Öneri!

Siz de hiç orgazm olduğunuzu hatırlamıyorsanız endişelenmeyin, sizin gibi birçok kadın var. Kadınların sadece 3’te biri seks sırasında düzenli olarak orgazm olurken dört erkekten 3’ü her zaman orgazm oluyor. 

Çoğu kadın cinsel ilişki sırasında orgazm olamazken bazıları mastürbasyonla orgazm olabiliyor. Ama neyse ki orgazm sonradan öğrenilip geliştirilebilir bir şey. 

İşte orgazmı kolaylaştıracak 6 öneri:

  1. Beslenmenize dikkat edin

Doğru beslenmek hem libido ve hormonlarınızı etkiler. Az şeker tüketimi, yeterli protein ve sağlıklı yağ içeren bir beslenme hormonlarınızı iyi yönde etkiler. Kullandığınız haplar da libidonuzu düşürüyor olabilir. 

  1. Spor Yapın

Kadınlarda orgazm sorununun suçlusu kas sıkışmaları ve yapısal düzensizlikler de olabilir. Yoga veya basit esneme hareketleri bu tür sıkışmaları açmanın harika bir yolu.

  1. Stresi Azaltma Çalışmaları yapın

Stres, kortizol üretilmesine sebep olur, bu da uyarılmayı sağlayacak hormonların baskılar. Orgazm olmanızı sağlayan kaslar çalışmaz. Kendinizi stresten arındırmaya çalışın, güvenli bağ kurun ve duygusal açıdan yakınlık oluşturun.

  1. Beyni Önemseyin

En önemli cinsel organımız beyin demiştik, orgazm büyük ölçüde beyinle ilgilidir. Yaşanan bazı tecrübeler, ilişkilerdeki rutin vs gibi durumlar uyarılmayı engeller. Tabii nöron bağlarımız yeniden eğitilebilir. Bunun için uyarılmanızı sağlayan şeylerin neler olduğunu bulmaya çalışın.

  1. Mastürbasyon Yapın

En önemli maddelerinden biri kendinizi keşfetmek, nelerden hoşlandığınızı, nasıl dokunulmak istediğinizi bilmektir. Sonra bu keşiflerinizi nazikçe partneriniz ile de paylaşın.

  1. Dışarıdan yardım alın

Bu seçenekleri denediyseniz ve hala orgazm sorunu yaşıyorsanız size yardımcı olabilecek bir cinsel terapiste ulaşın. Uzman desteği ile bazı sorunların çözümü düşündüğünüzden de kolay olabilir. Birkaç seans terapi, doğru bakış açısı, mevcut sorunu görebilme ve çözüm için çabalama ile sorununuzu uzman yardımı ile en hızlı şekilde çözebilirsiniz.

 

 

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.