Vajinismus kader değil, utanılacak bir şey değil

Vajinismustan, normal doğum hayaline…

Vajinismus kader değil, utanılacak bir şey değil, sadece seninle ilgili değil, çözümsüz hiç değil. İçinde bulunduğun duygular seni yalnızlaştırıyor, öfkelendiriyor, eksik hissettiriyor. En tehlikelisi de bu duyguya alışman. 2 yıllık evliliğin ardından tam da bu alışma duygusunda artık yeter dedim. 2 yılın ardına, utancıma rağmen, korkularıma rağmen araştırmaya başladım. Eşim de ben de kimseyle paylaşmamıştık bu durumu. Araştırdıkça korkum arttı. İnternette yüzlerce kadın tedavilerinin sonuç vermediğinden, rahatsız edici parmak egzersizlerinden, 6 ay 1 yıl gibi tedavi süreçlerinden bahsediyordu. Okudukça umutsuzluğum arttı. Tam da bu esnada rastladım Dilek Hanım’a. 3 seansla tedavinin tamamlandığını duyunca inanamadım. Ta ki 3 seansta hayatını değiştirdiği başka bir hastasıyla konuşana kadar. Hemen eşime anlattım, heyecanla randevu aldık.

İlk randevu ikimiz de çok gergindik. Kocaman gülümsemesiyle Dilek Hanım karşıladı bizi. O kadar rahattı ki onun rahatlığı ve doğallıyla önce normalleştirdik üstünü kapadığımız veya çekindiğimiz yargıları. 1 saat süren ilk seansın ardından koşulsuzca emanet ediyorsunuz kendinizi Dilek Hanım’a. Benim gibi güven sorunu olan biri için bu ciddi başarıdır.

“”Aslında çok şanslısınız. Vajinusmus olmasaydın size öğreteceklerimi bilemeyecektiniz. İnsanlar evleniyor, çocuk yapıyor fakat hala bedenini, ruhunu tanımıyor. Bana güvenin”” demişti. İlk tanıştığımızda anlam verememiştim. Yıllardır çektiğim sıkıntılara bile iyi ki diyeceğim ne öğrenecektim? 1. Seansın sonunda eşimle “sanırım hayat bizim için tekrar başlıyor” dedik?

Evet haksız da çıkmadı duygularım. 3. Seansın sonunda artık vajinusmus değildim. Kendimle eşimle gurur duyarak, hayretle, sevinçle, minnetle ayrıldık Dilek Hanım’ın yanından. Dilek Hanım vajinismus tedavisinden çok daha fazlasını verdi bize.

Bizi korkutan şey bilmediklerimiz. Tek yapmanız gereken şey Dilek Hanım’ın dediklerini uygulamak. Ben yılların vajinismus hastası bugün normal doğum hayalleri kuruyorsam bu Dilek Hanım’ın sayesinde. İnşallah çocuk yapmaya karar verdiğimde tekrar çalacağım kapısını 🙂

L.A.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.