Vajinismustan Dolayı: Eşimle Birlikte Olamıyorduk

Dilek hocam merhaba,

Bu mektubu hem size teşekkür etmek, hemde benim eski halim gibi vajinismus sorunu ile yaşayanlar için bir umut ışığı olsun diye yazıyorum.

Ben kendimi hep güçlü ve herşeyin üstesinden gelebilecek bir karakter olarak tanımlardım. Hatta sadece ben değil çevremdeki herkeste bunu bana söylerdi. Fakat bu vajinismus öyle bir zihinsel hastalık haliymiş ki kendimi savunmasız güçsüz bir çocuk gibi hissettirdi hep bana.

12 yıllık beraberlik üzerine evlendim en sevdiğim adamla. İlk gece yorgunluktandır, strestendir dedik fakat ilerleyen zamanlarda da durum değişmedi.

 Eşimle birlikte olamıyorduk ve ben her denememizde gerçekten acı hissediyordum. Araştırdıkça bunun vajinismus belirtileri olduğunu öğrendik ve böyle geçen 1.5 yılın sonunda ben bu durumu çözemeyeceğimize çok emindim artık. İnsanların nasıl normal bir şekilde cinsel ilişkide bulunabildiklerini bile aklım almıyordu. Sonrasında eşimin yönlendirmesi ile size başvurmaya karar verdik. Ve yanınıza geldiğimizde öyle güzel, öyle samimi bir enerji ile karşıladınız ki bizi birden içimiz ısındı size. 

İlk gün bize “Sizin vajinismus hastalığınız ile hiç ilgilenmeyeceğim,o kendi kendine çözülecek zaten.” demiştiniz. Yok ya ilgilenecektir şaka yapıyordur falan diye düşünmüştüm ama 3 seansın sonunda geldiğimiz noktada gördüm ki siz gerçekten bize vajinismustan neredeyse hiç bahsetmeden bu sorunumuzu çözdünüz. Ve sadece 3 seansta… Benim 1.5 yıl savaştığım ama bir arpa boyu bile yol kat edemediğim bu problem 3 seansta tamamen çözülmüştü. Sanki üzerimde hep bir kaya vardı da bir anda biri tutup kaldırmış o kayayı ve ben sonunda rahat bir nefes alabilmiştim artık. Hala eşimle birbirimiz durup durup “Çözüldü, bitti, kurtulduk!” diyip sarılıyoruz 🙂
Ve ben şunu anladım ki size gelmeseydim ben bunu tek başıma asla çözemezdim. Şuan, sadece üzülerek geçirdiğim 1.5 yıla acıyorum! Ama bir taraftan bu hastalık bana sizin gibi değerli bir doktoru tanıştırdığı için çok mutluyum. Seanslarımızda çocuk yetiştirmekten tutunda güzel sevişme, eşler arası iletişim nasıl olmalı , her şeyi en doğru şekilde de öğrenmiş olduk.

Eşim ve bende sizi tanıdığımız için minnetarız. Bize bu hastalığın getirdiği en güzel şey sizsiniz!

Bizim gibi vajimismus sorunu yaşayıp kurtulmak isteyen herkes gözünü kapatıp kendini size emanet edebilir. Korkmasınlar, o kapıdan girdikleri andan itibaren her şey katlanarak güzel olmaya devam edecek. Ve sonu mutlu bitecek 🙂 Sevgilerimle.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.