Vajinismus rahatsızlığında 4 yıllık tedavi

Vajinismus Rahatsızlığı

Birçok kadın doktoru gezdim, birçok psikiyatriste yönlendirildim…içimdeki korku her seferinde daha da büyüyordu.

Dilek Hanım’dan önce Vajinismus rahatsızlığı konusunda 4 yıllık bir tedavi geçmişim vardı. Bu süreçte birçok kadın doktoru gezdim. Bununla birlikte birçok psikiyatriste yönlendirildim. Hepsinin vermiş olduğu ev çalışmalarını yapmaya çalıştım fakat içimdeki korku her seferinde daha da büyüyordu. Çünkü her defasında başaramamış olmayı tekrar deneyimliyordum. Bu da bendeki umutsuzluğu arttırmıştı ve artık başarabileceğime dair inancımı neredeyse yitirmiştim.

Vajinismus rahatsızlığı

Daha sonra kafama koydum ve artık bu son olsun dedim. İyi bir araştırma yaparak Dilek Hanım’ı buldum. İnternet sitesindeki neredeyse tüm yorumlarını okudum. Videolarını izledim ve yeniden Vajinismusu aşacağıma dair bir umudum oldu içimde. Hiç vakit kaybetmeden gittim Dilek Hanım’a.

Daha ilk görüşmemizde ondaki kararlılığı ve mesleğine karşı hakimiyetini görünce cesaretim hiç olmadığı kadar attı ve hemen ilk seansımıza başlama kararını verdik. Dilek Hanım bu süreçte benim sadece doktorum olarak değil tıpkı bir yakınım gibi ve psikoloğum olarak yanımda durdu. Bu süreçte onun sayesinde, Vajinismus’un vermiş olduğu çaresizlik içerisinde kendimi yalnız olarak hissetmedim ve tıpkı ilk görüşmemizdeki kararlılığındaki ‘bunu yapmamamız için hiçbir neden yok’ sözündeki gibi, biz 4 senede aşamadığımız bu sorunu sadece 3, 4 seansta Dilek Hanım’la birlikte aştık.

Bunun yanı sıra Dilek Hanım’a istediğim zaman ulaşabilmem de bu süreçte hep benimle birlikte olduğunu hissettirdi bana. Bu sorunu aştıktan sonra Dilek Hanım gibi mesleğini hakkıyla yapan, bizim yeni bir hayata başlamamıza sebep olan birini önceden tanımadığım için çok üzüldüm. Fakat çok şükür ki 4 sene sonra da olsa sizi bulduk ve bir mucize gibi karşımıza çıktınız.

Benim hayatımda bir dönüm noktası oldu Dilek Hanım ile birlikte sadece Vajinismus sorunumu yenmedim. Hayata bakış açımız değişti, kendime olan güvenim, verdiğim değer arttı, evliliğimde sarsılan taşlar yerine oturdu sağlamlaştı, demek isterim ki Dilek Hanım bir kadın doktoru olmanın çok ötesinde bir doktor, kendi alanında kendisine birçok şey katarak profesyonelliğini kanıtlamış bir kişidir. 

E.Ç.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.