Çocuk istemiyordum ama istesem de yapamayacağım düşüncesi canımı yakıyordu

Bu yazıyı evliliğimde yeni bir döneme başlamama vesile olan doktorum Dilek Hanıma teşekkür etmek için ve benimle aynı sorunu yaşayıp tedaviye gitmeyi erteleyenlere yol gösterebilmek için yazıyorum. Bir zamanlar ben de internette sürekli bu konu ile ilgili araştırmalar yapıp, başarı hikâyelerini okurdum. Asla o hikâyeleri yazanlardan biri olamayacağımı düşünür, tedaviye güvenemez ve hep ertelerdim. Kendime özgüvenim kalmamıştı. Hep eksik hissediyordum. Bu durum ilişkimizi etkilediği gibi normal hayatımı da olumsuz etkiliyordu. Çocuk konusu açıldığında öyle kötü hissediyordum ki kendimi. Çocuk istemiyordum ama istesem de yapamayacağım düşüncesi canımı yakıyordu. Son zamanlarda hamileleri gördüğümde çok kötü hissediyordum. Biz hiç deneyemiyorduk bile çünkü ben o aşamaya gelince öyle kasıyordum ki kendimi, nefes alamıyordum, kilitleniyordum sanki. Bu dönem tam 5 yıl sürdü maalesef. Keşke ilk zamanlarımda Dilek Hanımla tanışmış olsaydım da bu zorlu süreci hiç yaşamasaydım. Lütfen siz ertelemeyin ve hemen Dilek Hanıma ulaşın. Ben yendiysem herkes yenebilir diye düşünüyorum. Uzaktaysanız, gelme imkanınız yoksa hiç üzülmeyin, ben vajinismusu online terapi sayesinde yendim. İnanın yüz yüze tedaviden hiç farkı yok hatta benim gibi doktora gitmeye çekinenler için çok daha rahat olan bir tedavi. Gerçi Dilek Hanımı bir kez görseniz, konuşsanız yanına gitmeye de asla çekinmezsiniz.

Dilek Hanımı internette araştırmalarım sonucu buldum, daha öncesinde de doktor arayışlarına girmiştim ama aklıma yatmamıştılar. Yorumlarda doktora gitmesine rağmen yenemeyenleri okudukça doktora gitmekten de korkar oldum. Eşim başlarda bu konuda anlayışsızdı, sonra o da bu konunun üzerine gitmeyerek benim gibi ertelemeye başladı. Kendim kitapla, gruplarda yorumlarla yenmeyi denedim ama maalesef eşim pek yardımcı olmadı. Doktora gitmem gerektiğini düşünüyordu, en son zorla da olsa beni ikna etti ve Dilek Hanıma korkarak mesaj attım. Kendisi çok çabuk cevap verdi ve aldığım cevap bana doğru yerde olduğumu hissettirdi. Mesajdan 1 hafta sonra aradım, ilk önce online ön görüşme yaptık. O kadar gergindim ki görüşmeye girerken ne diyeceğimi, nasıl anlatacağımı düşünüyordum hep. Ama Dilek Hanımı görünce gerginliğim geçti. İlk gördüğüm andaki sıcaklığı, ses tonu, yargılamadan, anlayarak, içimi okuyarak yaklaşması beni rahatlattı ve tedaviye karar verdik. Seanslarda hem bilgilendik, hem eğlendik. Verilen görevlerin hepsini severek, isteyerek yaptık. Zorlanacağınız bir şeyi asla yaptırmıyor size. Ama sadece seanslara katılarak bu işin olacağını düşünmeyin, istemeniz ve çaba göstermeniz gerekiyor. Dilek Hanım asla vajinismusu odak noktası yapmıyor. Cinselliği, güzel sevişme sanatını öğretiyor size. İlişkilerin nasıl olması gerektiğinden, çocuk yetiştirmekten bahsediyor. Yani seansların sonunda birçok konuda bilgilenmiş oluyorsunuz. Sadece seans saatlerinde değil istediğiniz zaman ulaşıp danışabiliyorsunuz ki bu çok önemli. Eşinizin desteği de çok önemli bu arada, tüm seanslara eşle katılıyorsunuz ve birlikte yapmanız gerekenler oluyor. Sağ olsun eşim ilk zamanlarda bu hastalığı yenmek konusunda göstermediği desteği bu dönemde göstererek başarıya ulaşmama yardımcı oldu. Kendisine de çok teşekkür ediyorum.

Ama en büyük teşekkürü Dilek Hanıma etmek istiyorum. Sürekli gülümseyen yüzünüz, cesaret veren ses tonunuz, ben daha ifade etmeden düşüncelerimi anlamanız, ilginiz bu süreçte beni öyle çok rahatlattı ki. Bilinçaltıma nasıl söz geçirebileceğimi, korku filminden nasıl kurtulabileceğimi öğrendim sayenizde. Ve bu kadar koktuğum, gözümde büyüttüğüm şey olduğunda yine sizin tahmin ettiğiniz gibi olduğuna inanamadım. Her şey için çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız, iyiki bu süreci sizle yaşadık.

E.T.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.