Online Vajinismus Tedavisiyle Evliliğimiz Anlam Buldu

Çevremden duyduğum saçma sapan efsaneler yüzünden cinsel ilişki aklıma geldiğinde içimi korku sarıyordu. Yapamam herhalde diyordum. Hatta evlenmeyi bile düşünmüyordum bu yüzden. Sonra eşimle tanıştık. Birbirimizi çok sevdik. Evlenmeye karar verdik. İçimde yine o korku vardı ama eşime olan sevgim sayesinde aşabileceğimi düşünüyordum. En mutlu günümün; düğünümün bile tadına varamadım içimdeki korku yüzünden. Ve o gece geldi. Yorgunluğu bahane etti içimdeki korku. Ertesi gün balayına gittik. Yine korkuyordum. Korkudan ağlıyordum her seferinde. Kasılma aşamasına bile gelemiyordum. Ertesi gün ertesi gün derken sonra denemeyi bile bıraktık. Eşim bana karşı çok anlayışlı ve sabırlıydı bu süreçte. Çok mutluyduk ama hep bir eksik vardı. İçimde hep bir boşluk vardı. İnsanlar gebelik var mı diye sorarken yerin dibine girmek istiyordum. Evliliğimizin üzerinden yedi ay geçmesine rağmen ben daha ilişkiyi bile başaramamıştım. Kendimi çok eksik görüyordum. Çocuklu insanları gördüğümde hüznüm daha çok artıyordu. Herkesin yaptığı şeyi ben yapamıyordum. Hayatta birçok şeyi başarmıştım ama bunu başaramıyordum. Vajinusmus olduğuma karar verdim en sonunda ve tedavi olmak istiyordum. Ancak imkanları kısıtlı bir şehirde yaşadığım için ve işlerimiz yüzünden şehir dışına da çıkamadığımız için bir uzmanla görüşemiyordum. Sonra internetten araştırmaya başladım ve Dilek Hanıma rastladım. Önceki hastalarının mektuplarını okudum. Öyle güzel şeyler yazmışlardı ki… Aylar sonra yıllar sonra başarmış mutluluklarını paylaşıyorlardı. Bir yanım umut dolarken diğer yanım daha çok hüzünlendi. Bugüne kadar hep tedavi olurum başarırım diyordum. Ya şimdi tedaviden sonra başaramazsam? Hiçbir umudum kalmazdı o zaman.


Sonra kendimi ikna ettim ve eşimle birlikte Dilek Hanımla online görüşmelere başladık. İnanın ilk seansta içimdeki korkularla gerçekler birleştiğinde mide bulantısı olarak tepki vermeye başladı vücudum. Sürekli lavoboya gitmek zorunda kalıyordum. Dilek Hanım pamuk gibi kalbiyle bulantımın geçmesini bekledi sabırla, şevkatle. Dilek Hanım bir doktordan çok daha fazlasıdır. Ne demek istediğimi sadece onunla tanışanlar anlayabilir.
Diğer seanslarda bu sorunumu da atlatmıştım. Her seansta bambaşka biri oluyordum. Korkularım sıyrılıp gidiyordu sanki. Çok şükür ki beş seans sonra sorunumuzu çözdük. O kadar mutluyuz ki… Yıllarca kafanızda büyüttüğünüz, yapamayacağınızı sandığınız o şeyi başarınca mutluluktan ağlıyorsunuz oldu mu yani sonunda diyerek, inanamayarak. Zaten çok mutluyduk ama şimdi evliliğimiz tamamıyla anlam buldu.
İnanın korkulacak hiçbir şey yokmuş. Zaten buna uygun olarak yaratılmışız. Maalesef çevremiz bunu kafamızda saçma sapan sorunlar haline getirmemize sebep oluyor. Çocukluğumuzdan itibaren korkular aşılıyorlar bize.


Kendinize inanın, ertelemeyin, korkularınızın üzerine gidin ve Dilek Hanım ile görüşün. Benden öncekiler bana umut oldu, umarım ben de benden sonrakilere umut olurum.

K.I.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.