“Ben travmalı bir vajinismus hastasıydım”

İşi ehline bıraktığım için, güvendiğim için, adım attığım için ve BAŞARDIĞIM için çok mutluyum.

Herkes yapar ,ben yapamam” derken “Ben yaptiysam herkes yapar ” moduna geçiren Sevgili Doktorum; İnternette sizden bahseden bir sürü yazıyı okuduğumda çoğu yüzünüzde ki kocaman gülümsemenizden bahsediyordu. Diyordum ki ” 36 yaşındayım, 10 yıllık evliliğim var, tabii içimde büyüttüğüm korkum tamıtamına 26 yıl. Üzerime çökmüş bu kocaman dağı tatlı sözle, güler yüzle mi aşacağım?

vajinismus hastasıydım

“Ben travmalı bir vajinismus hastasıydım”

Kaç psikolog görmüşüm,
terapiler korkulu rüyam,
verilen egzersizleri de yapamıyorum zaten, bana artık kimse yardım edemez’ derken son bir kez daha denemenin kendime ve çok sevgili eşime borcum olduğunu düşünerek sizinle ilk görüşmemi yaptım.

Bu yazıyı okuyan arkadaşım; ben travmalı bir vajinismus hastasıydım. 10 yaşında annemin ve babamın beni idrar yolu enfeksiyonu olduğumu anlamayarak jinekoloğa götürmeleri ve o anda korkularımın başlamasıyla çocukluğum, gençliğim, en güzel günlerim kaygılarla heba oldu. Bunu anlatmamdaki sebep ne kadar zor bir vaka olduğumu yansıtabilmektir. Öncesinde başarısız terapilerim de oldu tabi ki…

Dilek Hanımla telefonda ilk konuştuğumuzda “ya yine olmazsa “dedim, ‘Yapamayanını hiç görmedim’ dedi. Sadece 3 seanstan bahsediliyor olması beni tedirgin etmişti. Burdan sonrası inanın çok kolay oldu. Sadece şuna inandım, kimbilir kaç hasta gördü, kaç doğuma girdi, kaç kritik vaka ile karşılaştı ve mesleğinin zirvesinde bir doktor. Vajinusmusu onunla halletmek çok eğlenceliydi:))

Laf aramızda güler yüzü karşısındakinde derin izler bırakıyor. Uzun zamandır kimseye bu kadar güvenmemiştim. İşi ehline bıraktığım için, güvendiğim için, adım attığım için ve BAŞARDIĞIM için çok mutluyum. Sadece oraya gittim O kadar! Bu muymuş dediğim bu illet senelerimi ziyan etti. Bunun için çok üzgünüm.

Dilek Hanım sizi çoook seviyorum ve minnetarım. Hayatıma kattığınız tüm güzellikler için, sabrınız için çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız ve iyi ki iyi ki karşılaştık…

https://drdilekocal.com/acaba-sen-de-vajinismus-olabilir-misin/

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.