Başarılara bir yenisini daha ekledim

Hayatımdaki başarılara bir yenisini daha ekledim.

Eşimle üniversite ikinci sınıfta tanıştık. Sevgililik dönemimiz dört sene sürdü. Bir yıl içinde de nişan , düğün derken kendimizi balayı otelinde bulduk. Herşey ilk geceye kadar çok güzeldi. Cinsellik konusunda eşim ve ben deneyimsiz olunca saçma sapan bir sürü olumsuzluklar yaşadık. Eşimle benim özgüvenimiz yerle bir olmuştu. Sürekli olacak umuduyla aradan üç sene geçti. Ben artık umutsuzluğa iyice kapılmıştım. Eşim daha da özgüvenini kaybetmesin diye ona karşı sürekli kendimi suçluyordum.

Herşey benim vajinismusum yüzünden diyordum. Kendini suçlu , yarım hissetmeler… Üç sene içinde de bunun için çok mücadele verdim. Ücra bir köşede yaşayınca elindeki imkanlarda sınırlı oluyor. Yaşadığım yerin yakınlarında bir doktor buldum. Hayatımda hiç ameliyat olmamama rağmen ve çok korktuğum halde kızlık zarı operasyonu geçirdim. Doktorum bunun kesin çözüm olacağını söylemişti. Ama yine hayal kırıklığı yaşamıştım. Bundan sonra kimseye hiçbir doktora güvenemem diyordum. Tabiki bu durumu da  kimseye anlatamıyorsun. Kimseden yardım isteyemiyorsun. Bir de üç sene içinde senden sonra evlenenler çocuk sahibi olunca artık yeter diyorsun. Bir de çocuk için çevreden baskı görünce umutsuzluğumu bir kenara bıraktım ve tekrar araştırmaya başladım. Bu süreçte eşim bana hep destek oldu. Ara sıra bana kızsada , küssede biz hep bir şeylerin üstesinden gelmeyi başardık. Bu onu kabullenmişti ama ben bir türlü kabullenmek istemiyordum. Bir sene önce gücümü toplayıp ablama durumu anlatmıştım. İstanbul ‘ da ablamın çok beğendiği tavsiye ettiği bir doktor vardı.

Vajinismus için tedaviye gitmiştim ama para konusunda biraz fazla geldiği için tedavi olmamıştım. Daha sonraları o kadar çok pişman oluyorsun ki. Çünkü hiçbir mutluluk para ile ölçülmüyor. Bir sene yine olmayınca artık bana İstanbul yolu gözüktü dedim çünkü o gittiğim doktor da diğer doktorlardan farklı olarak içtenlik , samimiyet görmüştüm. Bir de seni o kadar iyi anlıyor ki duygularını içinde hissediyor zannediyorsun. Bir ay önce umutlarımı elime alarak o doktorun yani Dilek hanımın yanına gittim.

Üç seansta cinsellik konusunda çok bilgi edindim. Bunun yanında beni o kadar rahatlattı ki anlatamam. Duygularıma tercüman oldu. Ve son seansta yapabildiğimi gördüm. Benim üç senedir bu kadar gözümde büyüttüğüm ‘Bu muydu?’ dedim. Özgüvenimi ve kadınlığımı kazanmama çok yardımcı oldu. Şimdi hayatımda herşey yolunda ve çok mutluyum. Evliliğimin her yönüyle tadını çıkarıyorum. Benim böyle olmamı sağlayan canım doktoruma Dilek hanıma sonsuz teşekkürler. Dilek hanım için ne söylesem az kalır. Benim gibi yapmayın. Hiç vakit kaybetmeden doğru kişiye gidin tedavi olun. Evliliğinizi bunun için asla ve asla yıpratmayın.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.