Zamanla aşılmıyormuş.

3 Yıllık Kabus Sona Erdi

 

Değerli Dilek Hocam; bizleri bu çıkmazdan, bu kabustan çıkarıp kurtaran hocamıza teşekkür ediyoruz.

 

Dilek Hoca’yı tanımadan önce o üç yıllık evliliğimiz hep bir buhran halindeydi. Eşimle artık cinsellik bile konuşamaz hale geldik. Çocuk hayalini bile kuramaz olmuştuk.

Evlendik, ilk hafta olması gerekmiyor dedik. Bir yıl geçti, zamanla aşarız dedik, bir baktık 3 yıl geçmiş ve hep erteledik.

 

Ne zaman doktora bir randevu almak istesek hep bir bahane bulup erteledik. Sorundan kaçıyorduk. Ama bu 3 yıllık süreçte eşim hep sabırlı davrandı. Eşim sürekli olumlu bakıyordu. Elbet bir gün derdi. Ama bir yerden başlamamız lazımdı, farkındaydık, yoksa nasıl olacaktı.

 

Artık araştırmalara başladım, daha önce hiç duymadığım, hiç okumadığım bir kavramla karşılaştım.

“Vajinismus” diye. Araştırdıkça meğer bu sorunu yaşayan o kadar kadın varmış ki. Aslında bu yazıyı yazmamın bir sebebi de benim gibi bu sorunu yaşayanlara ilham olmak.

 

Araştırma yaparken Dilek Hocam çıktı karşıma ve bütün cesaretimi toplayıp (cesaret diyorum çünkü böyle bir şeyi nasıl anlatırım ya da nasıl bir çözüm olacak diye düşünüyordum) aradım.

 

“Alo” demekle ağlamaya başladım. Çünkü o kadar dolmuştum. 3 yılın yorgunluğu, psikolojisi ve kimseye anlatamama sorunu vardı üstümde. Alo dedikten sonra karşımda o kadar naif ve rahatlatıcı bir sesle karşılaştım ki, ben durumu anlattıkça rahatlıyordum, omzumdaki yükler hafif hafif iniyordu. Çünkü karşımda beni anlayan biri vardı.

 

Nasıl olacak, ne kadar sürecek, ne yapacağım, başarabilecek miyim soruları kafamda varken Dilek Hocamın tek sözü hepsini bitirdi. “Neden olmasın” dedi.

 

Evet neden ben yapamayacakmışım!

 

Seanslarımıza başladık ve o süreç o kadar güzel ve bilgi doluydu ki sadece bu durumla değil, farklı konularda da bilgilenmiş olduk. Karşımda o kadar uzman biri vardı ki, ben bu seanstan ne öğrenebilirim diye bakıyordum.

 

Ve 3. Seansımızın sonunda başarmış olduk.

 

Hayatımda mutluluktan ağladığım ikinci durum bu oldu.

 

Eşime dönüp dönüp inanamıyorum, gerçekten başardık mı, kâbusumuz bitti mi, diye soruyordum.

 

Çünkü hiçbir acı hissetmedim. Anlatılanların aksine ağrılı, kanamalı bir şey olmadı, zerre acı yoktu.

 

En güzeli de artık çocuk hayali kurabiliyorduk.

 

Cinsellikten korkmuyorum, kaçmıyorum.

 

Bu durumda olanlar ve bu yazıyı eğer okuyorsanız ertelemeyin ve hemen başlayın derim. Çünkü tek başına çözebileceğimiz bir konu değil.

 

En önemlisi tedavi de güven olmazsa olmaz. Bu güveni Dilek Hocam sonsuz veriyor. Bu süreçte benden çok Hocam inandı bana.

 

Sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz Dilek Hocam….

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.