İyi ki yollarımız tatsız tuzsuz vajinismusa rağmen kesişti

Nasıl oldu, nerede oldu, neyle başladı belki de artık hiç bilemeyeceğim. Bilmek istediğimi de pek sanmıyorum aslında. Uzun ilişkileri, bir çok sevgilisi olmuş bir kadın olarak bunu benim bile fark etmemem, bu derdin ne kadar sinsi olduğunu ortaya koyuyor aslında. Kendimi her zaman seksi ve cinsellik konusunda sorunsuz sanırdım. Bir erkekle sevişmenin her zaman güvenle gerçekleşeceğine inandım. Haliyle ‘kimseye güvenmedim ve sevişmedim’ diyerek de kendimi kandırdım. Ta ki eşimle tanışana kadar. Aşktan önce güvenle bağlandığım bu adamla evlendim, fakat bir şey değişmedi. Olmadı, yapamadım. Ön sevişmeden sonrası her zaman kabus olarak hafızamda yerini aldı. Günler. Aylar. Hatta yıllar geçerken biz hiçbir şey yapmadan duruyorduk. Tam da vajinismusun istediği gibi. Öyle ki üstünde bile düşünmüyordum. Bir yerden sonra ‘gerçek aşk varsa hayat bu şekilde noksan da devam edebilir’ deme cüretini bile kendinizde buluyorsunuz. Bu söylediklerim çok saçma gelebilir. Ama vajinismusu olan her kadın, bu çaresiz ve bencil fikrin arkasına saklanmakta zaman kaybetmez. İlk silahı da hatta eşine karşı bu olur.

Bu gerçekten bilinçaltınızın size karşı kurduğu, saçma, küçük ve şımarık bi oyun…

Eşler çok anlayışlı, çok merhametli ve bir o kadar da sabırlı. Peki onlar bunu yaparken biz neyle onlara gerçek aşkı gösteriyoruz. Bu benim kırılma noktam oldu işte. Kocamı çok seviyorum, ama sağlıklı bir kadın olarak onla mutlu olmayı beceremiyorum.
Bu cümleyi kurduğum anda kocam benim için araştırmalara başladı. O araştırdı çünkü ben hala derdimin tam olarak ne olduğunu bilmiyordum. Laf aramızda vajinismus olduğuma da inanmıyordum. Belki vajinam dardı, belki kızlık zarım kalındı vs. bir sürü saçma sapan tez.

Zamanı iyi değerlendirdik ve araştırmaya koyulduk. Sonra Doktor Dilek Öcal ismini bulduk. İnternetten hemen araştırdım. İlk olarak bir videosunu izledim doktor hanımın. Videoda gözlerimin içene bakıp gülerken, beni gerçekten anladığını hissettim. Zaman kaybetmeden buluştuk. Daha ilk anda elimi tuttu o güveni bu defa da bedenime hissettirdi. Sanki bir doktor gibi değil de beni çok yakından tanıyan bir dostum gibiydi.

İlk olarak beni büyük bir şefkat ve anlayışla muayene etti. Her şey yerli yerinde olması gerektiği gibiydi. Sorunsuz normal bir kadındım. İçim rahatladı bu noktada yalan söyleyemem. Peki yaşadığım o acı, yanma yırtılma hissi. Onlar ise zihnimin bana küçük bi oyunuymuş. Şimdi buna küçük oyun demek kolay tabi, çünkü başarınca anlıyorsunuz, ‘Bu gerçekten bilinçaltınızın size karşı kurduğu, saçma, küçük ve şımarık bi oyun.

Bundan sonrası adeta rüzgar gibi, çorap söküğü gibi. Eşimin de eşiliğinde her hafta düzenli olarak doktor hanımla görüştük. Bir solukta başlayan seanslarımız kararlı, şefkatli, bol sohbetli ve keyifli geçti. Sonunda ise başardık. Ben hala zaman zaman kendime inanmakta güçlük çeksem de oldu. İşte tam da bu kısım da Doktor hanıma nasıl hayran kaldığımı söylemeden edemem. O, bu kadar kararlı ve anlayışlı olmasaydı ben asla başaramazdım. Kafasında her şey öyle net ki. Sizin adınıza her şeyi planlamış gibi. Aklınıza gelen soruların hepsinin cevabı zaten onda var.  Bazen ben sormadan o anlatırdı şöyle olacak diye. O an teslim olurdum ona yeniden. Ona olan sevgim ve minnettarlığım için hiçbir yazı yeterli gelmez elbet. Ama o umarım bana yaşattığı şeyin ne kadar kıymetli olduğunu biliyordu. O benim için dünyanın en güzel manzarası, çiçeği, ışığı, kokusu gibi. Onu gerçekten çok seviyorum. İyi ki tanıdım sizi doktor hanım, iyi ki yollarımız tatsız tuzsuz vajinismusa rağmen kesişti.

Bu yazının asıl sebebine gelirsek o SENSİN. Bir yerlerde benim hikayemi okuyan, bu çaresizlikle yüzleşmekten bile korkan, SEN. İnan bana, ben dün senin gibi olan, bugün ise cesaretiyle milyonlarca sağlıklı kadının arasına karışmış biriyim. Dolayısıyla sen de başarabilirsin. Ancak sorunun asla senin kendi başına alt edeceğim bir dert değil. Sinsice içine çöreklenmiş bu dertten seni ancak bir uzman kurtarabilir. Hele kulaktan dolma yalan yanlış duyumlarla sakın adım atma. Senin yaşadıklarını da yaşayacak olacaklarını da bilen birileri var. Onlara güven ve tutun. Karanlık labirentine ışık olacak hekimler bul. Ben öyle yaptım Doktor Dilek Öcal’a tabii oldum. İyi ki de oldum. İlk gün ne konuştuysak şu an harfi harfine yaşıyorum. Umarım nice kadına benim gibi derman olur, şifalı elleri onlara da dokunur.

Sevgiler…

A.S

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.