Vajinusmusla işte karşı karşıyaydım

Halamın bir sözü vardır: “Sakın erteleme kızım, eşler arasında kavganın sebebi de cinselliktir, barışmanın nedeni de”

Halam haklıydı. Evlenmiştik fakat birlikte olamıyorduk. Benden başka herkes bunu nasıl başarıyordu, ben niye yapamıyordum gibi düşüncelerle çıldırmak üzereydim. Ta ki Dilek hoca ile karşılaşana kadar. Dilek hocam ile yollarımızın kesişmesine vesile olan halama, en çok da tanıştığımız andan itibaren beni sürekli destekleyen, kendimden daha çok bana inanan Dilek Hoca’ma sonsuz teşekkürler…
Evliliğimin öncesinde varlığını hissettiğim fakat bir türlü kabullenemediğim, evlendikten sonra nasıl olsa geçer, zaten birbirimizi çok seviyoruz, hallederiz bir şekilde dediğim, kendime hiç mi hiç konduramadığım vajinusmusla işte karşı karşıyaydım. Evliliğimizin ikinci ayı dolmuştu, denersek yapabileceğime hala inanıyor, doktora gitmeyi gereksiz buluyordum ama şimdi biliyorum ki Dilek hoca olmasaydı, bu tedaviyi görmeseydim asla başaramazdım. İşte buna adım kadar eminim!

Eşimle üst üste denemelerimiz oluyor fakat her başarısızlığımızda inancım kırılıyordu. Bu yüzden deneme girişimlerimizi de ertelemeye başlamış, eşimle arama istemeden soğukluk girmesine sebep olmuştum. Kendimce sürekli bahaneler üretiyor, birlikte olmaya psikolojik olarak bir türlü hazır hissedemiyordum. Çünkü canım çok yanıyordu. Fakat Dilek hoca ilk günden itibaren samimiyetiyle, uzman bilgileri ve motivasyonuyla sizi bu durumdan adım adım başarıyla çıkarıyor. İhtiyacınız olan desteği, duymak istediklerinizi size o kadar etkili işliyor ki kendinizi asla çaresiz güvensiz hissetmiyorsunuz. Terapi sürecinde kendimi istemeden çok kastığımdan dolayı bazı ödevleri yapamadığım zamanlar oldu fakat Dilek hoca “hiç moral bozmak yok, olabilir çok normal, yapamayabilirsin ama pes etmek yok” diyerekten tedavinizde ilerleyebileceğiniz başka alternatif çözüm yolları buluyor ve sizi yönlendiriyor. Yüz yüze olmadığınız zamanlarda telefon desteğiyle yalnız olmadığınızı, hep yanınızda olduğunu hissettiriyor. Yani bu tedavide asla vazgeçmek yok inanmak başarmak var.

En önemli sorunlarımızdan biri de eşimin benimle tedaviye gelmek istememesiydi. Evliliğimizin ilk gününden itibaren bana anlayışlı sabırlı olan eşim için terapiye gelmek de neyin nesiydi ? Zaten beni zorlamıyor fazlasıyla anlayışlı davranıyordu. Dilek hoca ise eğer bu süreci eşimle birlikte geçirirsek daha kısa sürede çözebileceğimizi söylemişti. Eşime yaptığım çok büyük psikolojik ısrarlar sonucunda gittiğimiz randevulardan, Dilek hocanın daha bizi kapıda o içten samimi karşılamasıyla eşimin ön yargıları gitmiş bense kendimize inanarak çıkıyordum. İkimizi de o kadar doğru adımlarla doğru zamanda bilgilendiriyordu ki odadan her çıktığımızda birbirimize olan sevgimiz inancımız bir kat daha artıyordu. Hastaneden ele ele çıkarken her şey bizim için yeniden başlıyor bütün ümitsizliklerimiz neredeyse bitiyordu. Sonsuz sabrı ve anlayışı için bir teşekkür de burdan eşime 🙂

Evet en büyük sorun tamamen beyninizde, kendinize inanmakla bitiyor ama yanınızda bir de Dilek hoca varsa 1-0 önde başlıyorsunuz demektir. Ben şanslıyım ki Dilek hocamı tanıdım, inşallah bundan sonra vajinusmus karşısında tek olmadığınızı bilir ve Dilek hocanın kapısını çalma şansınız olur.. Çok sağolun Dilek Hoca’m, iyi varsınız..

N.B

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.