Online terapi sandığımızdan çok daha rahat ve faydalı oldu

Merhaba,

Biz 3,5 yıldır evliyiz. Düğün gecesi yorgun olduğumuz için ilişkiye girmeyi denememiştik. Sonrasında denemelere rağmen maalesef yapamadık. Yaptığımız araştırmalarla vajinismus olduğumu anladık. İlk yıl eşimin anlayışlı olması sebebi ile tedavi için araştırma bile yapmadık. Sürekli erteledik, tedaviye başlayınca çözeceğimizi, belki de kendiliğinden olacağını düşündük. Yıllar geçtikçe birbirimizi ne kadar sevsek de aramızda anlamsız öfkeler, kırgınlıklar olmaya başladı. Eşim tedavi için araştırmalar yapmaya başladı. Küçük bir şehirde yaşadığımız için insanların bu sebeple doktora gittiğimi öğreneceği korkusuna kapılarak sürekli yüz yüze tedaviyi reddettim. Çünkü ailemiz ve çevremizdeki hiç kimse bilmiyordu. Çaresiz hissettiğim bir anda internette vajinismusla ilgili araştırma yaparken Dilek Hanımı buldum. Eşime söylediğimde işlerimiz dolayısıyla İstanbul’a tedavi için gidemeyeceğimizi söyledi. Online terapilerinin olduğunu belirttim fakat online olarak çözülebileceğini düşünmedi. Pandemi döneminde evimizde vakit geçirirken online tedaviye başlamaya karar verdik. Ön görüşmede Dilek Hanım o kadar sıcak, içten ve samimiydi ki yıllardır kimseye anlatamadığımız derdimizi ailemizden biriymiş gibi dinledi. Online terapi sandığımızdan çok daha rahat ve faydalı oldu. Ev ortamında her türlü desteği almak, aklımızdaki tüm soruları sormak, Dilek Hanımdan cinsellik konusunda her şeyi öğrenmek çok eğlenceliydi. Her hafta verilen ev ödevleri bizi sonuca bir adım daha yaklaştırıyordu belki de farkında olmadan. En önemlisi de Dilek Hanımın bize söylediği her şeyi tam da söylediği şekilde tecrübe etmiş olmamız. Tedavinin sonunda ilişkiye girdiğimizde gerçekten “bu muymuş bu kadar büyüttüğüm” diyorsunuz. Aynı zamanda tedavinin sonunda sadece hastalığı yenmiyorsunuz, cinsellikle ilgili pek çok şey öğrenmiş oluyorsunuz.

Bu hastalığı yaşayan, kendini çaresiz hisseden kişiler varsa daha fazla ertelemeden Dilek Hanım ile online ya da yüz yüze tedaviye başlamalı. Biliyorum çok zor geliyor, yapamayacakmışsınız gibi düşünüyorsunuz ama bu bir hastalık ve tedavisi Dilek Hanım ile gerçekten çok kolay.

Bu hastalığı yaşayan kişilerin eşlerine de eşimden bir tavsiye: Eşinize göstereceğiniz asıl anlayış onu tedaviye ikna etmektir, ilişkiye girmeyi ertelemek değil.

Bu süreçte desteğini ve bilgi birikimini bizden esirgemeyen Dilek Hanım’a çok teşekkür ederiz. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Her aşamada yanımızda olduğunu hissettirdi. Bu hastalığı güvendiğiniz bir uzman ile çözmek bence çok önemli. Dilek Hanım da hiç düşünmeden güvenebileceğiniz birisi. Onunla geçirdiğimiz seanslardan sonra hem sorunumuzu çözdük, hem de eşimle aramızdaki bağ güçlendi. Her anlamda farkındalığımızı artırdı. Dilek Hanım’a çok şey borçluyuz.

A.Ç.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.