Davetsiz bir misafirimiz vardı: Vajinismus…

Çok sevdiğim bir insanla evlenip yuva kurdum ama davetsiz bir misafirimiz vardı. Vajinismus…

Davetsiz bir misafirimiz vardı : Vajinismus…

Hayalini kurduğumuz onca şeyi, ilk gecemizi, balayımızı, cicim aylarımızı bir sürü başarısız deneme ve hayal kırıklığı ile anıyorduk artık. Aynı evi paylaşan birbirini çok seven iki insandık ama karı-koca değildik. İkimizin dışında hiç kimsenin bilmediği büyük bir sır saklıyorduk. Etrafımızdaki bütün çiftler “normal”di ama biz değildik.

Sürekli erteliyor, erteledikçe daha da kırılganlaşıyordum. İçime kapandım, insanlardan ve iş arkadaşlarımdan uzaklaştım. Kendime daha az güveniyordum ve bir kız çocuğu gibi alıngan davranmaya başlamıştım. Hergün saatlerce internette vakit geçiriyor, vajinismus çözümü ile ilgili bilgi kirliliğinden ben de nasibimi alıyordum. Herşeyi denemiş olduğumu sanıyordum, tek kelimeyle umutsuzdum.
Sonra Dr. Dilek Aytekin’le tanıştım. İlk gün sırrımızı üçüncü bir kişiye anlattığımda hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum. Sonrasında da bu işi çözeceğimize inancım tam, içim rahat ve yüzümde kocaman bir gülümsemeyle ilk görüşmemizden ayrıldığımı.
Dilek Hanım’ın da deyişiyle ilk günden itibaren vajinismus serüvenimizi bir korku filminden romantik komedi filmine çevirdik. Tüm ödevleri eğlenerek, evliliğimize yeni renkler katarak ve hiç zorlanmadan tamamladık. Cinsellikle ilgili ne kadar az şey biliyormuşuz, doğru dediklerimizin de çoğu eksik veya yanlışmış.

İçimdeki kız çocuğunu ikna etmek en zoruydu onu da Dilek Hanım’ın özgün terapi yaklaşımı, güven veren telkinleri, size sizden çok inanan olumlu tavrı ve güleryüzüyle yola getirdik.

Şimdi herşey o kadar farklı ki. Biz vajinismusu yenmekle kalmadık, güzel sevişmeyi ve evliliğin tadını çıkarmayı öğrendik. Birlikte daha çok eğleniyoruz ve birlikte yaptığımız herşeyden daha çok keyif alıyoruz. En önemlisi bu uzun yolda her sorunun üstesinden birlikte gelebileceğimizi gördük.

Evliliğimdeki kendime güvenim hayatımın geri kalanına da yansıdı. Yürüyüşüm bile değişti desem abartmış olmam. Artık daha rahatım, huzurluyum, kimseden bir şey saklamıyorum ve korkmuyorum.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.