‘Acaba sen de vajinismus olabilir misin?’

vajinismus hasta yorumları

Hiç tanımadığınız birine duygularınızı nasıl açarsınız değil mi? Kapıdan içeri girip onun güzelliğini samimiyetini görünce biz bunu başaracağız diyebilmek hayatımın belkide en güçlü cümlesi oldu.

‘Acaba sen de vajinismus olabilir misin?’

Evet ben de evliliğimizin ikinci gününde bu sıkıntıyla karşılaştım. 27 yaşıma kadar adını hiç duymadığım bir sağlık sorunuydu. Eşimin ‘Acaba sen de vajinismus olabilir misin?’ demesiyle başladı her şey. Üst üste denemelerimiz oldu. Geçer, normal, heyecandan bu kadar kasılmalar derken bir bakmışım altıncı ayımıza girmişiz. İnternet araştırmalarım sonucu gülen bir yüz beni kendine çekti. Sayın Dr Dilek Öcal Hocaydı.

Enerjik, huzurlu kadın. Üç seans kendisi ile görüşmelerimiz devam etti. Sohbet ettik, güldük, eğlendik. En çok da ben ağladım. Bize kattığı değer vajinismusla da alakalı değil sadece. Güven verici mutlu bir evliliği, daha sağlıklı bireyler yetiştirmenin güzelliklerini anlattı.

Ve sonunda yani üçüncü seansın sonunda vajinismustan kurtulmuştum. O anki mutluluğumu gözyaşlarımı anlatamam. Kahkahalarım bizim başarımızdır. Eşim en büyük destekcim. İyi ki var…

Her zaman söylüyorum. Bugün bir kez daha gördüm. ‘’Kendinize inanın. Beyninizin içinde yer alan duyguyu, ben, biz bunu başaracağız diye inanın.’’ Çok sevin, çok sevilin. Dr. Dilek Hanıma sonsuz güvenin.
Sizi seviyorum…

E.T

Diğer vajinismus hasta yorumlarımızı gördünüz mü?

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.