%100 Etkili Online Vajinismus Terapisi

Online terapi nasıl olur etkili olur mu acaba demeyin, online terapi hem de daha rahat ve daha kolay oluyor.
Biraz hikayemden bahsedeyim, duygularımızı paylaşalım.
Eşimi evlenmeden önce uzun yıllar tanıyordum, ruh ikizim kendisi, sosyal açıdan çok güzel bir birlikteliğimiz vardı. Ailemizin ve geleneksel çevremizin bize öğrettiği gibi cinsel birlikteliği nikahtan sonraya bıraktık.
Her şey yolunda hiçbir problem yok, evlendik, tamam ama iş cinsel birlikteliğe geldiğinde tam birleşme olmadığını ve kendimi biraz sıktığımı hissettim, ilk başlarda tabiki de sorun etmedik, bunun zamanla olacağına, her iş gibi sabır gerektiğine, tecrübesizliğimize verdik, öyle büyük sorun etmedik, eğlenmemize, zevkimize önem verirken, aa dur ev alalım, para kazanalım,arkadaşlarla vakit geçirelim, aa iş güç, kariyer, çok yoğunuz, aman oraya gidelim, hadi sunu da yapalım, hadi şunun gönlünü yapalım derken tam 3 yıl geçmiş haberimiz yok…
Sonra Pandemi geldi çattı, evlere tıkıldık, eşim işte iken ben evde yalnız başıma çook düşünmeye başladım bu durumu, bir aydınlanma yaşadım, kafama dank etti, derin bir depresyona doğru yol alıyordum sanki, kendimi ezik hissetmeye bile başlayacaktım sanki dünyanın merkezi birleşmeymiş gibi. Çok araştırdım, hep okudum inceledim, anladım ki ben Vajinismusum. 3 yıl geçmiş ben hala tam birleşme yaşamadım. Diyeceksiniz e eşin hiçbir sey demiyor muydu bu duruma, evet onun da son zamanlarda bu duruma canı fevkalade sıkılmaya başlamıştı, hatta tekrar tekrar denediğimiz ve girmediği için yumuşama problemi yaşamaya bile başladı, baktım benim yüzümden adam da depresyona sürükleniyor. Ama problemin bende olduğunu biliyordum. Problem diyorum ama inanın bu kısa süreli bir problem, aslında problem değil, ipler bizim elimizde, hala kendime konduramıyorum, şimdi yendim ya problem olarak görmüyorum.
Bundan sonrasını kısa anlatacağım, nette araştırırken tabiki Dr. Dilek Hanımı gördüm, yüzündeki gülümseme içimi ısıttı ve ya bu kadın gerçekten benim derdime deva olacak dedim, bunu gerçekten içimden geçirdim.
Sonra hemen iletişime geçtim, hemen başladık online bir şekilde, kendimi Dilek Hanım’a bıraktım, eşimin desteği çok kıymetliydi bu durumda.
Bu konuda ne de cahilmişiz ikimiz de şaşırdık. İkimiz de geleneksel bir aileden geldiğimiz için fazla edepli ve fazla ciddi yetiştirildiğimizi anladık ve ailelerimizin bazı durumlarda bizi büyütürken hatalar yaptığını idrak ettik. Tabiki kötü niyetleri yoktu, onlar dış dünyaya karşı bizi korumak istediler. Neyse terapiler online olduğu için inanılmaz rahattı, yuvamızda kahvemizi yudumlarken bilgilendik. Şehir dışında olduğumuz için gidip gelmek zaten çok masraflı ve zor olacaktı, bu yüzden terapinin online olması büyük nimetti.
Doktorun her dediğini tek tek çalışkan bir öğrenci gibi yaptık, eksik hiçbir noktayı bırakmamaya çalıştık, bu çok önemli: eğer bir şeyler öğrenmek istiyorsan, çaba gösterip evde pekiştirmen gerekiyor, ev ödevleri bu yüzden var…
Kısacası bunu travma yaşamadan yendik, Dr. Dilek Hanım sayesinde, her zaman minnettar olacağım bir insan.
Sizlere tavsiyelerim; bunu bir saat dahi ertelemeyin, tabiki her şeyin bir maliyeti var, para gelir gider, sizin sağlığınızdan kıymetli değil, her ayrıntıya önem verin çünkü başarı ayrıntıda gizlidir, gerçekleşmesini istiyorsanız tabiki çaba gösterin, emek olmadan yemek olmuyor. Dilek Hanım’a kendinizi bırakın, o ne yapacağını bilir, tabularınızı önemsemeyin, online olduğu için de tereddüt yaşamayın aksine daha avantajlı. Bence bir an önce başlayıp bilgilenin ve bu duyguyu tadın. Hiçbir şey imkansız değil, Vajinismus çok da büyütülecek bir şey değil. Ben yendiysem siz de yenersiniz. Ama kendi kendine yenmek imkansız, tabiki de işin ehli bir destekçi gerekiyor, o da Dr. Dilek Hanım.
Tüm samimiyetiniz ve yardımlarınız için çok minnettarım Dr. Dilek Öcal, iyi ki varsınız.
Sevgiler Ş.Ç.

    Whatsapp Destek
    Online Terapi ve bilgi almak için whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.